Op 10 mei 1873 kwam Damiaan aan op Molokai. Hij koos er vrijwillig voor om zich in te zetten voor ongeneeslijke zieke mensen verbannen uit de samenleving. Elk jaar opnieuw rond 10 mei staan we stil bij hoe Damiaans radicale keuze voor mensen in nood ons vandaag kan inspireren. Hieronder vind je een overzicht van de activiteiten in Leuven.
Feestelijke eucharistieviering
Op zondag 7 mei 2023 om 11.00 uur vindt een feestelijke eucharistieviering plaats in de Sint-Antoniuskapel, Pater Damiaanplein, Leuven.
We staan stil bij wat Damiaans keuze en engagement voor ons vandaag betekent. We doen dat met een feestelijke viering voorgegaan door Mgr. Koen Vanhoutte, hulpbisschop voor het vicariaat Vlaams-Brabant en Mechelen, en met medewerking van het Trinitaskoor van Leuven.
Uitreiking Damiaanprijs 2023
Aansluitend op de viering vindt op zondag 7 mei 2023 om 12.00 uur de uitreiking van de Damiaanprijs 2023 plaats in het nabijgelegen Damiaancentrum, Sint-Antoniusberg 5, Leuven. Nadien volgt een receptie.
De uitreiking van de Damiaanprijs 2023 is het laatste evenement in het Damiaancentrum. Na bijna 30 jaar sluit het centrum na zondag 7 mei 2023 definitief de deuren. De paters van de Heilige Harten hebben het centrum verkocht aan Triginta. De Damiaanwerking gaat door vanuit het Damiaanmuseum in Tremelo en het graf van Damiaan in Leuven.
Voor de affiche: Affiche_Damiaanviering_2023
Voor meer info: info@damiaanvandaag.be of 0474/95.57.94